Imponujący kompleks handlowy rozrasta się na olsztyńskich Dajtkach

Na terenie olsztyńskiej dzielnicy Dajtki powstaje imponujący park handlowy. Prace budowlane intensywnie postępują, przewidując realizację projektu komercyjnego o powierzchni użytkowej około 15 tysięcy metrów kwadratowych, znajdującego się przy drodze do Ostródy.

Planowana jest realizacja rozbudowanego centrum handlowego na terenie o powierzchni 4,6 hektara. Obiekt, którego całkowita kubatura sięgnie około 52 tysięcy metrów sześciennych, będzie oferować powierzchnię użytkową o wielkości około 15 tysięcy metrów kwadratowych. W ramach tego ambitnego projektu przewidziano stworzenie 20 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach – od 100 do 1950 metrów kwadratowych.

Inwestycją zarządza gdańska firma RWS Investment Group, która z dumą informuje o dużym zainteresowaniu kontrahentów jeszcze na etapie projektowania. W rezultacie większość lokali została już wynajęta jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Wśród przyszłych najemców znajdą się dobrze znane firmy z sektora spożywczego, branży RTV i AGD, a także popularne sklepy sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych. Dodatkowo na terenie parku handlowego ma powstać stacja paliw. Według informacji przekazanych przez inwestora na początku marca, prace związane z budową stacji benzynowej przebiegają zgodnie z planem. Informacje z dziennika budowy mówią o tym, że budynek jest już otoczony ścianami, konstrukcja wiaty stoi, a prace technologiczne związane z paliwem są w toku.

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Sielskiej również sukcesywnie rośnie, równolegle z pracami nad pokryciem dachowym, instalacjami zewnętrznymi i utwardzaniem powierzchni.