Wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Olsztyn-Toruń po potrąceniu kobiety

Wydarzenie miało miejsce w dniu dzisiejszym, tj. środę 13 marca, niewiele minut po godzinie 19. Pociąg poruszający się na trasie Olsztyn-Toruń potrącił kobietę. Incydent zdarzył się w pobliżu wiaduktu, nieopodal Dworca Zachodniego w Olsztynie.

Natychmiast po zdarzeniu na miejsce przybyły służby ratunkowe. Z dostępnych nam informacji wynika, że do incydentu doszło na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Schumana, w okolicy wspomnianego wcześniej wiaduktu. Kobieta została potrącona przez pociąg relacji Olsztyn-Toruń.

Kobieta, która padła ofiarą wypadku, jest nieprzytomna, ale jej podstawowe funkcje życiowe są zachowane. Aktualnie jest pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na pokładzie pociągu znajdowało się 61 osób, jednak nikt inny nie odniósł obrażeń. Wszystkie pociągi na linii Olsztyn-Toruń zostały tymczasowo unieruchomione.

Dodatkowa aktualizacja: Kobieta, która została potrącona jest 19-letnią obywatelką Ukrainy. ZRM podjęło decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala. Na chwilę obecną stan zdrowia kobiety nie jest nam znany.