Młode siatkarki z Olsztyna, teraz reprezentujące Kaszuby, zdobywają złote medale w mistrzostwach Polski

Pochodzące z Olsztyna zawodniczki siatkarskie, które aktualnie reprezentują kaszubski klub GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, triumfowały w mistrzostwach Polski juniorek w siatkówce. Przyjmująca Anna Fiedorowicz została uznana za najbardziej wartościową zawodniczkę całego turnieju finałowego, natomiast Maria Niedzwiecka, środkowa bloku, zdobyła tytuł MVP jednego z meczów finałowych.

W dniach od 5 do 9 marca oczy kibiców młodzieżowej siatkówki skierowane były na kaszubską Stężycę oraz Bartoszyce, gdzie odbywały się finały mistrzostw juniorek i juniorów. W obu rozgrywkach udział wzięło po 8 najlepszych drużyn siatkarskich z całego kraju. Wyróżniły się dwie olsztynianki: Anna Fiedorowicz i Maria Niedzwiecka, które obecnie grają dla GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – czołowego żeńskiego młodzieżowego klubu siatkarskiego w Polsce.

W przeciągu ostatnich lat, klub z małej wiejskiej gminy Stężyca, stał się wiodącym graczem na scenie młodzieżowej siatkówki żeńskiej. Tylko w ubiegłym roku zdobył złoto w mistrzostwach Polski juniorek, srebro w kategorii kadetek i brąz dla młodziczek.

Walka o obronę tytułu mistrza Polski zakończyła się sukcesem. Zawodniczki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca wygrały wszystkie 3 mecze grupowe stosunkiem 3:0. W półfinale triumfowały nad drużyną Budowlanych Łódź, a w wielkim finale pokonały silny zespół ENEA Energetyk Poznań. Mecz finałowy odbywał się w napiętej atmosferze, a pełna hala w Stężycy rozbrzmiewała od gorącego dopingu kibiców.

Mecz finałowy został określony przez ekspertów i komentatorów jako jeden z najlepszych od lat. Zawodniczki z Olsztyna odegrały kluczową rolę w zwycięskim zespole – Anna Fiedorowicz została MVP turnieju, a Maria Niedzwiecka otrzymała tytuł MVP meczu grupowego przeciwko Policam. Obie zawodniczki rozpoczęły swoją karierę w Kurian Volley Klub pod okiem byłego siatkarza AZS Olsztyn Adama Kuriana, a później kontynuowały grę w UKS Chemik SMS Olsztyn.