Spotkanie informacyjne w Olsztynie na temat programu "Czyste Powietrze"

Wszyscy zainteresowani zmianą swojego starego kotła lub pieca, popularnie nazywanego „kopciuchem”, na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania domu, a także tymi, którzy planują ocieplić swój budynek jednorodzinny lub wymienić w nim stolarkę, powinni wziąć pod uwagę nadchodzące spotkanie informacyjne. Zrozumienie, jak ubiegać się o dofinansowanie do takich projektów, może być kluczowe dla poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji szkodliwych substancji.

Zaplanowane na środę, 20 marca, spotkanie ma na celu zapoznanie mieszkańców Olsztyna z założeniami programu „Czyste Powietrze”. Organizatorzy spotkania zapraszają wszystkich zainteresowanych na godzinę 17:00 do Ratusza. Spotkanie odbędzie się w sali numer 219 znajdującej się przy Placu Jana Pawła II 1, 10 – 101 Olsztyn.

Dzięki temu spotkaniu uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo zarejestrować się w programie, jak obliczyć potencjalną wielkość dofinansowania oraz jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i dokonać płatności. Celem spotkania jest uproszczenie procesu aplikowania o fundusze z programu „Czyste Powietrze” dla mieszkańców Olsztyna.