Senior z Elbląga stracił pojazd po zatrzymaniu za kierowanie pod wpływem alkoholu

Z najnowszych doniesień policyjnych wynika, że weteran z Elbląga musiał skutecznie pożegnać się ze swoim samochodem, gdyż przekroczył dozwolony limit alkoholu we krwi. Jego stan upojenia alkoholowego był na nieakceptowalnym poziomie – ponad 2 promile. Ten niefortunny incydent jest szczególnie znaczący w świetle niedawno wprowadzonych zmian prawnych.

Podczas podsumowania ostatniego weekendu przez miejscową policję, ujawniono, że na 550 sprawdzanych kierowców, dwóch zostało określonych jako nietrzeźwi. Jednym z nich był właśnie wspomniany senior.

Największym wykroczeniem spośród wszystkich zarejestrowanych przypadków było złamanie prawa przez 67-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy Ogólnej w Elblągu. Badania potwierdziły obecność 2 promili alkoholu w jego krwiobiegu podczas prowadzenia nissana. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości może skutkować karą do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, według nowych regulacji, samochód, którym jechał, został skonfiskowany i zabezpieczony na parkingu policyjnym – informują stróże prawa z Elbląga.