Nowe obiekty usługowo-biurowe na skrzyżowaniu alei Sikorskiego i ulicy Pstrowskiego w Olsztynie

Olsztyn, miasto słynące z atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych, zwłaszcza wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych. Jednym z tych prężnie rozwijających się miejsc jest skrzyżowanie alei Sikorskiego i ulicy Pstrowskiego. To właśnie tam widoczne są znaki intensywnej aktywności budowlanej prowadzonej przez lokalnego przedsiębiorcę, który dostrzegł potencjał tego miejsca pełnego klientów dla swojego nowego projektu – budynku o charakterze usługowo-biurowym.

W obszarze znajdującym się nieopodal skrzyżowania, dokładniej przy ulicy Mielczarskiego, na działce o powierzchni 0,35 hektara, powstaje dwupiętrowy budynek, przeznaczony na różnego rodzaju usługi oraz przestrzenie biurowe. Jego położenie na jednej z najbardziej ruchliwych tras Olsztyna gwarantuje duże zainteresowanie potencjalnych najemców.

Nasza redakcja po raz pierwszy informowała o planach budowy na tym terenie w styczniu 2023 roku. Wtedy to rozpoczęły się prace przygotowawcze, które obejmowały wycinkę krzewów i drzew oraz wyburzenie istniejącego tam od lat budynku, w którym w latach 90. funkcjonował dobrze prosperujący sklep.

W tym momencie, czyli w marcu 2024 roku, ponad rok po rozpoczęciu prac przygotowawczych, budynki zaczynają prezentować konkretny kształt. Według planów inwestora, całość prac powinna zakończyć się jeszcze w bieżącym roku, umożliwiając otwarcie nowego obiektu usługowo-biurowego.