Planowane inwestycje w parku Nagórki-Jaroty w Olsztynie – tor dla entuzjastów sportów ekstremalnych i ciąg rowerowy

Z ostatniej konferencji radnych olsztyńskich Pawła Klonowskiego i Łukasza Łukaszewskiego, która miała miejsce 3 kwietnia na terenie parku łączącego osiedla Nagórki i Jaroty, wynika, że lokalna społeczność może spodziewać się ekscytujących zmian w tej przestrzeni publicznej. Wśród zaprezentowanych koncepcji znalazło się m.in. stworzenie ścieżki z przeszkodami inspirowanej programem „Ninja Warrior”, dedykowanej fanom sportów ekstremalnych.

Podczas spotkania radni poinformowali również o zakończeniu przetargu na budowę ciągu rowerowego na tym terenie. Wykonawca tego etapu rozbudowy parku Nagórki-Jaroty został wybrany kilka dni temu. Do realizacji przystąpi projekt noszący nazwę „Rozbudowa Infrastruktury Rekreacyjnej, Budowa Alejek Pieszych i Ścieżki Rowerowej oraz Społeczne Dokonanie Nasadzeń Drzew”. Warto dodać, że fundusze na tę inwestycję pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Paweł Klonowski zaznaczył, że ten sam wykonawca, który zajął się budową dojścia do parku od strony ulicy Turowskiego, będzie odpowiedzialny za tworzenie ścieżki rowerowej. Pierwszym etapem było stworzenie ciągu pieszego – teraz przyszedł czas na drogę dla rowerzystów.

Z przedstawionych informacji wynika, że pierwszy etap inwestycji, czyli budowa ścieżek pieszych, kosztowała 500 tys. zł. Drugi etap, obejmujący budowę ciągu rowerowego, ma kosztować około 800 tys. zł.

Łukasz Łukaszewski podkreślił, że początkowo skoncentrowano się na budowie zbiorników retencyjnych. Następnie udało się przekonać miasto do rozbudowy ścieżek, z czego część funduszy pochodzi z budżetu obywatelskiego.

Jednym z najważniejszych projektów, które mają zostać omówione z mieszkańcami w najbliższym czasie, jest budowa toru sportowego wzorowanego na „Ninja Warrior”. Radni szacują, że koszt tej inwestycji może wynosić około 150 tys. zł – zależnie od rodzaju podłoża wykorzystanego podczas budowy.