Próba kradzieży w olsztyńskim centrum handlowym kończy się kontuzją i aresztowaniem 36-latka

Policja w Olsztynie wpadła na trop mężczyzny, który podejrzewany jest o wykroczenie związane z kradzieżą ubrań marek premium z jednego z miejscowych butików. W wyniku pościgu, 36-letni mężczyzna nabawił się urazu nogi, co wymusiło jego szybki transport do szpitala zamiast bezpośrednio do komisariatu.

W czwartek, 4 kwietnia, dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został poinformowany o incydencie związanym z kradzieżą sklepową w jednym z centrów handlowych w mieście. Złodziej umieścił na półce kilka drobniejszych przedmiotów i próbował opuścić lokal bez zapłacenia za towar.

Został zauważony i zatrzymany przez czujnego pracownika ochrony. Chociaż ten próbował uciec i uniknąć konsekwencji swoich działań, przypadkowo doznał kontuzji nogi. Konieczne było świadczenie mu natychmiastowej pomocy medycznej, dlatego został przewieziony do szpitala jeszcze przed przybyciem patrolu policji.

Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna posiadał przy sobie torby pełne markowej odzieży, której łączna wartość wynosiła 1300 złotych. Wszystkie rzeczy były jeszcze zabezpieczone etykietami i antykradzieżowymi systemami zabezpieczającymi. Okazało się, że towar pochodził z innego sklepu odzieżowego, który znajdował się w tej samej galerii handlowej i został skradziony tego samego dnia.

Policja szybko oraz skutecznie ustaliła personalia podejrzanego. 36-latek był już wcześniej znany służbom za wcześniejsze przestępstwa przeciwko własności. W jego kryminalnej historii zdarzały się również inne kradzieże. Tym razem usłyszał zarzuty w sześciu różnych sprawach. Teraz to sąd będzie decydował o jego dalszym losie.