Dramat w olsztyńskim centrum handlowym: Mężczyzna uciekający przed ochroną doznaje urazu nogi

W Olsztynie, 36-letni mężczyzna stał się ofiarą własnej próby kradzieży, która zakończyła się nie tylko jego zatrzymaniem, ale również kontuzją nogi. Zdarzenie miało miejsce w jednym z popularnych sklepów odzieżowych, gdzie mężczyzna podejrzany o kradzież został zatrzymany przez policję po interwencji ochrony centrum handlowego.

Wszystko rozegrało się w czwartek, 4 kwietnia, gdy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o incydencie w jednym ze sklepów znajdujących się w galerii handlowej. Jak wynikało z informacji przekazanej przez zgłaszającego, mężczyzna próbował dokonać kradzieży, chowając kilka drobnych przedmiotów i próbując opuścić sklep bez płacenia za towar.

Został jednak zauważony przez pracownika ochrony, który postanowił działać. Niestety dla sprawcy, podczas próby ucieczki doznał urazu nogi, który wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Zanim jednak na miejsce dotarł patrol policji, mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że mężczyzna posiadał przy sobie torby wypełnione odzieżą markową o łącznej wartości około 1300 zł. Odzież ta była wyposażona w etykiety i zabezpieczenia antykradzieżowe, co skierowało podejrzenia w stronę sąsiedniego sklepu odzieżowego, skąd prawdopodobnie pochodziły skradzione ubrania.

Dalsze śledztwo pozwoliło na identyfikację mężczyzny, który okazał się być postacią dobrze znaną policji ze względu na wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. 36-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów kradzieży. Teraz to sąd zadecyduje o jego dalszym losie.