Zamyka się popularna restauracja sushi w Olsztynie po dekadzie działalności

Restauracja Yoi Sushi, znana z serwowania sushi na Starym Mieście w Olsztynie, ogłosiła zakończenie swojej dziesięcioletniej działalności. Była to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych miejscówek oferujących kuchnię japońską w tym mieście.

Tę smutną informację przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych w czwartek, 4 kwietnia. W treści komunikatu można było przeczytać m.in. „Drodzy Sushi-o-żercy, Miejmy nadzieję, że nadchodzą lepsze czasy, czego Wam życzymy. YOI SUSHI już tego nie doczeka. Kończymy działalność”.

Lokal ten, usytuowany przy ulicy Stare Miasto 29/32 (vis-a-vis amfiteatru), cieszył się popularnością przez blisko 10 lat. Nazwa „Yoi” pochodzi z języka japońskiego i oznacza „dobry”, „udany”, „miły”, czy też „przyjemny”. Misją właścicieli było promowanie sushi jako posiłku zdrowego oraz smacznego.

Komentarze pod pożegnalnym postem świadczyły o tym, jak wielkie uznanie cieszyła się ta restauracja wśród klientów, którzy nazywali ją jedną z najlepszych oferujących sushi w Olsztynie. Jedna z użytkowniczek o imieniu Janeczka napisała: „Najpyszniejsze sushi w Olsztynie. Najlepsze, najświeższe produkty. Nie róbcie nam tego”.