Zmaga z demonem alkoholu: Kierująca pod wpływem taranowała obiekty na drodze w Olsztynie

W Olsztynie na przecięciu ulic Katowickiej i Wrocławskiej miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Kierująca BMW, będąca pod wpływem alkoholu, straciła kontrolę nad swoim pojazdem. Świadkiem całego zajścia był przechodzień, który natychmiast podjął interwencję, alarmując służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Zgodnie z opisem, incydent miał miejsce w czwartek 25 kwietnia, około godziny 15. Kobieta, 46-latek prowadząca BMW, podczas wyjeżdżania z osiedla nie była w stanie utrzymać panowania nad kierownicą. Skutkiem tego było uderzenie w skrzynkę energetyczną, po czym pojazd rozbił się o betonowy fragment ogrodzenia jednostki wojskowej, a następnie zderzył się z innym samochodem. Informacje te zostały potwierdzone przez młodszego aspiranta Jacka Wilczewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Akcji przeciwdziałania tej katastrofie sprzyjał przechodzień, który obserwując całe zdarzenie, niezwłocznie powiadomił służby mundurowe. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości kobiety i ich badania wykazały, że miała ona w organizmie aż 2,5 promila alkoholu – jak podaje mł. asp. Wilczewski.

Pojazd, którym kierowała kobieta, został już umieszczony na parkingu policyjnym.