Wakacje z Wojskami Obrony Terytorialnej: unikalna propozycja aktywnego spędzania wolnego czasu

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oferuje niecodzienną okazję do wszechstronnego rozwoju podczas wakacji. Młodzież szkolna i studencka, a także nauczyciele, mają szansę uczestniczyć w wojskowym szkoleniu podstawowym o nazwie „Wakacje z WOT”.

Szkolący terytorialsi przygotowali dwa możliwe terminy dla osób chętnych do odbycia szkolenia – od 28 czerwca do 13 lipca, bądź od 16 do 23 sierpnia. Obie sesje szkoleniowe zaplanowano w mieście Braniewo.

Kapral Sabina Mazurek, pełniąca funkcję rzecznika 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przekazała informacje, że letnie szkolenie organizowane przez Wojska Obrony Terytorialnej jest skierowane głównie do młodych ludzi stawiających pierwsze kroki na dorosłej ścieżce życia. Zapisując się na szkolenie, mogą oni podjąć swoje pierwsze poważne zobowiązanie oraz aktywnie wykorzystać czas wolny od nauki.

W tym okresie, wyzwanie to mogą podjąć także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy chętni spełniający wymogi formalne, którzy pragną w pełni wykorzystać letnią przerwę. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe kończy się uroczystą przysięgą wojskową, dzięki czemu uczestnicy stają się żołnierzami Wojska Polskiego i otwiera się przed nimi droga do kariery wojskowej.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wniosek można złożyć osobiście w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.