Praca pod presją czasu: awaria serwera paraliżuje system ITS w Olsztynie

Wszystkie oznakowania świetlne na skrzyżowaniach Olsztyna przestały działać, powodując tymczasowy chaos. Wszystko wynikało z awarii głównego serwera kontrolującego system Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS).

Naprawa systemu trwała do późna w nocy w poniedziałek, a wszystko zaczęło się przed godziną 20. To właśnie wtedy nastąpiła awaria serwera zarządzającego ruchem miejskim. Drogowcy z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie musieli przejść na tryb manualny i ręcznie uruchomić każdy semafor na terenie miasta.

Pomimo niespodziewanej awarii, nie zanotowano żadnych poważnych incydentów drogowych. Młodszy aspirant Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie powiedział, że według zgłoszeń, które otrzymali od obywateli, ruch miejski odbywał się bez jakichkolwiek większych przeszkód, mimo braku działających sygnalizatorów świetlnych.

Naprawa problemu trwała do późnej nocy, ale obecnie większość systemów semaforów działa poprawnie i bez przeszkód. System ITS w mieście został przywrócony, zapewniając bezpieczny i sprawny przejazd przez Olsztyn.