Wakacyjne loty czarterowe z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Turcji i Albanii

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Warmii i Mazur oraz przyległych regionów, intensyfikuje ofertę letnich połączeń czarterowych. W najbliższym sezonie letnim, dzięki kooperacji z wiodącym polskim touroperatorem – Itaką, olsztyńskie lotnisko będzie obsługiwać bezpośrednie rejsy do dwóch atrakcyjnych kierunków – Turcji i Albanii.

Loty czarterowe do stolicy Albanii – Tirany, będą dostępne co tydzień w każdy czwartek od 13 czerwca do 5 września 2024 roku. Albania, urokliwe miejsce na mapie południowej Europy, usytuowane nad Morzem Adriatyckim i Jońskim, jest znana z krystalicznie czystej wody i około 290 słonecznych dni rocznie. To idealna destynacja dla tych, którzy szukają niezwykłego miejsca na wakacje. Albania, z bogatą bazą hotelową, pełną atrakcji dla całej rodziny, malowniczymi miasteczkami i bałkańską gościnnością, jest coraz bardziej pożądanym celem podróży dla Europejczyków.

W ofercie letnich połączeń znów znajdzie się również popularne w poprzednim sezonie połączenie do Antalyi w Turcji, cenionej za piękne piaszczyste plaże i ciepły klimat śródziemnomorski. W Antalyi turyści mogą podziwiać malownicze widoki, interesującą architekturę, a także zabytki historyczne, takie jak Wieża Hidirlik, brama Hadriana czy słynny Żłobkowany Minaret. Bogate zaplecze hotelowe, parki rozrywki, sklepy oraz restauracje serwujące regionalne potrawy sprawiają, że Antalya to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek na Tureckiej Riwiere.

Podróż z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury ma wiele zalet, m.in. kameralną atmosferę, przyjazną obsługę i udogodnienia zwiększające komfort pasażerów. Istnieje tutaj dedykowane stanowisko check-in dla rodzin z dziećmi, które wymagają więcej czasu na załatwienie formalności przed lotem. To ułatwienie pozwala skrócić czas oczekiwania w kolejce i sprawia, że cały proces odprawy jest bardziej płynny i bezstresowy.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość korzystania z wcześniejszej odprawy, dostępnej nawet 3 godziny przed lotem, co jest korzystne dla pasażerów, którzy preferują przybycie na lotnisko z wyprzedzeniem, załatwienie wszystkich formalności i relaks przed lotem w strefie odlotów.

Podróżujący z Itaką mogą również skorzystać z promocji zapewniającej parking na terenie lotniska już od 1 zł. Oferty wczasów w Turcji i Albanii z wylotem z Szyman są dostępne na stronie www.itaka.pl oraz w Salonach Firmowych Itaki i wybranych biurach podróży.

– Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu letniego i pierwszych pasażerów, którzy wybiorą nasze lotnisko do rozpoczęcia swoich wakacji. Jesteśmy dumni, że dzięki współpracy z partnerem jakim jest Itaka, możemy oferować mieszkańcom naszego regionu atrakcyjne propozycje wakacyjnych podróży – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury nie kończy swojej oferty na sezonie letnim. Itaka już uruchomiła sprzedaż połączenia czarterowego na zimę do Kenii – to będzie pierwsze takie połączenie w historii lotniska. Loty wystartują 26 grudnia 2024 roku i będą realizowane do połowy marca 2025, z międzylądowaniem technicznym w Hurghadzie.