Operacja olsztyńskiej policji: zatrzymanie sprawców rozboju i znalezienie narkotyków

Działania kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziły do identyfikacji i aresztowania sprawców gwałtownego napadu. Dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za rozbojowy atak, zostało tymczasowo odizolowanych, przy czym u jednego z nich funkcjonariusze natrafili na narkotyki.

Informacje o incydencie dotarły do olsztyńskich śledczych 20 kwietnia 2024 roku. Zgłaszający mężczyzna opowiedział, jak tego samego dnia w Olsztynie padł ofiarą brutalnego ataku ze strony dwóch nieznajomych. Oprócz fizycznego pobicia i groźb, przestępcy zagarnęli jego odzież wierzchnią i portfel oraz próbowali odebrać mu telefon komórkowy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zajęli się sprawą. Po krótkim czasie udało im się zidentyfikować napastników. Jeden z nich, 20-letni mężczyzna, został zatrzymany trzy dni po zgłoszeniu napadu.

Drugi podejrzany, 18-latek, wpadł w sieć śledczych 27 kwietnia 2024 roku. Mundurowi z olsztyńskiego Wydziału Zabezpieczenia Miasta namierzyli go w mieszkaniu, gdzie próbował się schować. W momencie aresztowania policjanci znaleźli przy nim substancje odurzające.

Ze względu na zarzuty dotyczące rozboju i posiadania narkotyków, sąd podjął decyzję o tymczasowym uwięzieniu obu podejrzanych. Jeżeli zostaną skazani, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.