14-latek ukrył się w sklepie z odzieżą używaną, aby ukraść, ale został uwięziony

Do nietypowej sytuacji doszło w jednym z olsztyńskich punktów handlowych oferujących odzież używaną. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali informację, iż wewnątrz zamkniętego sklepu znajduje się młodociany mężczyzna. Jak się okazało, czternastoletni chłopiec wykorzystał ubrania jako miejsce do ukrycia, po czym wyszedł ze swojej kryjówki po zamknięciu sklepu. Młody złodziej pragnął dokonać kradzieży gotówki z kasy fiskalnej, jednak zapominając o tym, że nie będzie w stanie samodzielnie opuścić terenu sklepu.

W wieczór wtorkowy (30.04.2024 r.), dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odebrał telefon od właścicielki składu odzieży używanej. Kobieta powiadomiła, że we wnętrzu jej sklepu, który został zamknięty kilka godzin temu, przebywa nieznany młodzieniec. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że chłopiec w wieku 14 lat przed zamknięciem sklepu schował się pomiędzy stosami odzieży. Czekał aż personel opuści lokal, aby móc działać. Po znalezieniu się sam na sam z zamkniętym sklepem, nastolatek zniszczył kasę fiskalną i zabrał z niej ponad 1 000 zł. Gdy uświadomił sobie, że nie jest w stanie otworzyć kraty zabezpieczającej drzwi wejściowe, zaczął wołać o pomoc.

Funkcjonariusze policji ustalili również, że młody mężczyzna był poszukiwany za oddalenie się od miejsca, w którym powinien przebywać. Teraz czternastolatek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.