24-latek pod wpływem narkotyków zniszczył kilka samochodów w Olsztynie

W Olsztynie doszło do incydentu, w wyniku którego kilka pojazdów zostało uszkodzonych przez 24-letniego mieszkańca tego miasta. Młody człowiek, będący pod wpływem substancji odurzających, przystąpił do dewastacji zaparkowanych samochodów, korzystając z pięści, nóg i deski. Policja, która zatrzymała sprawcę, oskarżyła go o uszkodzenie mienia. Wszystkie straty poniesione przez właścicieli pojazdów zostały oszacowane na sumę przekraczającą 3 tysiące złotych.

Interwencję policji sprowokowało zgłoszenie, które dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał w niedzielę (12 maja) około godziny 23:30. Informacja dotyczyła mężczyzny dewastującego samochody na jednej z olsztyńskich ulic. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli nieprzytomnego młodego mężczyznę obok jednego z uszkodzonych pojazdów. Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. W krótkim czasie 24-latek został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone tam badania krwi potwierdziły, że był pod wpływem narkotyków.

Policja oszacowała straty właścicieli uszkodzonych samochodów na kwotę przekraczającą 3 tysiące złotych. Mężczyzna, który stanął przed obliczem prawa, przyznał się do swoich czynów i wyraził skruchę. Za uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.