Kary dla młodych wandali z Głogowa za dewastację pojazdów

Na dwóch młodych Głogowian, odpowiedzialnych za szereg aktów wandalizmu, nałożone zostały surowe kary. Przez kilka dni, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie intensywnie pracowali nad rozwiązaniem sprawy, której celem było wyjaśnienie serii zniszczeń dotyczących ośmiu samochodów. Zniszczenia obejmowały zarówno uszkodzenie powierzchni lakierniczej przez rysowanie na niej, jak i rozbijanie szyb w pojazdach.

Przeprowadzone dochodzenie pozwoliło policji zidentyfikować osoby pokrzywdzone, przyjąć od nich oficjalne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oraz wnioski dotyczące ścigania sprawców. Na podstawie zgromadzonych informacji, udało się wytypować potencjalnych sprawców incydentu, do którego doszło na terenie Głogowa w noc 11/12 maja.

Śledztwo doprowadziło do zatrzymania dwóch mieszkańców Głogowa – chłopców w wieku 16 i 18 lat. Szybka interwencja funkcjonariuszy pozwoliła na ich natychmiastowe zatrzymanie.

Śledczy z Głogowa przedstawili mężczyznom łącznie osiem zarzutów dotyczących zniszczenia pojazdów – informuje starszy posterunkowy Agnieszka Kotwas z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Wstępne szacunki mówią o stratach na poziomie co najmniej 26.000 złotych. Oba podejrzane osoby przyznały się do popełnienia przestępstw i będzie to teraz Sąd decydować o ich dalszym losie.

Sąd Rejonowy w Głogowie, Wydział Rodzinny i Nieletnich zdecydował o umieszczeniu nieletniego sprawcy w Schronisku dla Nieletnich na okres trzech miesięcy. Przestępstwo zniszczenia cudzego mienia jest poważnym wykroczeniem, za które grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.