Kierowca ciężarówki pod wpływem alkoholu spowodował katastrofę na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, sąd zdecydował o jego aresztowaniu

Mężczyzna, 42 lata, odpowiedzialny za spowodowanie katastrofy drogowej oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu w Olsztynie na ul. Bałtyckiej, usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. W wyniku jego nieodpowiedzialnego działania wielki samochód ciężarowy, którego był kierowcą, uderzył w cztery samochody osobowe, miejski autobus i przystanek autobusowy.

Dnia 27.05.2024 r., w poniedziałkowy poranek, policjanci z Olsztyna byli zajęci badaniem szczegółów tego tragicznego zdarzenia drogowego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w swoim ciele więcej niż 2 promile alkoholu, co prawdopodobnie było przyczyną utraty kontroli nad pojazdem. Mimo powagi sytuacji, żaden z uczestników tej katastrofy drogowej nie odniósł poważnych obrażeń.

Śledztwo prowadzone przez wydziały patrolowe, drogowe oraz jednostki śledcze i kryminalne pozwoliło na gromadzenie dowodów. Policja przeprowadziła badanie sceny zdarzenia oraz wszystkich pojazdów, które były w nie zaangażowane. Zostały przesłuchane osoby, które były bezpośrednimi świadkami tego tragicznego wypadku, a także zabezpieczono nagrania z kamer monitoringu.

Zebrane dowody wystarczyły dla sądu do podjęcia decyzji o tymczasowym aresztowaniu kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jeżeli zostanie skazany za spowodowanie katastrofy drogowej, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a jeżeli zostałby uznany za działającego nieumyślnie – 5 lat. Ostateczne określenie przestępstwa nastąpi po zakończeniu śledztwa.