Promocja kobiecej drużyny AZS UWM Olsztyn do Ekstraklasy tenisa stołowego

KS English Perfect AZS UWM Olsztyn, drużyna tenisa stołowego kobiet, triumfowała w decydującym meczu barażowym o awans do prestiżowej Ekstraklasy tenisa stołowego. Drugą drużyną rywalizującą o to zaszczytne miejsce była ekipa MKS Skarbek Tarnowskie Góry, jednak to zawodniczki z Olsztyna zdobyły upragnione zwycięstwo 7:3. Wcześniejsze starcie między tymi dwoma zespołami również zakończyło się identycznym wynikiem na korzyść drużyny pod wodzą trenera Michała Ogrodniczaka.

Drużyna AZS UWM Olsztyn, która rozegrała swój ostatni mecz sezonu, składała się z graczy takich jak Katarzyna Ślifirczyk, Karolina Pęk, Wenwen Liu i Wiktoria Wrzosek. Nieobecna była Aleksandra Jarkowska, która krótko przed meczem zdobyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gliwicach. W konkurencji drużynowej zawodniczki AZS-u UWM Olsztyn również zajęły trzecie miejsce, a skład drużyny uzupełniała Daria Duralak.

W rozgrywkach, które odbyły się w piątek w Warmińsko-Mazurskim Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej, gospodynie z AZS UWM Olsztyn niewiele czasu potrzebowały, aby uzyskać przewagę. Po sześciu meczach zdecydowanie prowadziły wynikiem 5:1, co zagwarantowało im awans do Ekstraklasy. Chociaż ich rywalki zdołały wygrać dwa kolejne mecze, to jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 3:7.

Jak podkreślał trener zespołu, Michał Ogrodniczak, powrót Ekstraklasy kobiet do Olsztyna to spełnienie celu, który team postawił sobie na początku sezonu. Wiązało się to z dużym ciśnieniem, ale jasne jest, że najważniejszym elementem był końcowy wynik. Pomimo że zwycięstwo może wydawać się łatwe, proces ten nie był łatwy, szczególnie podczas pierwszego meczu barażowego.