Niebezpieczna jazda skuterem na Jeziorze Ukiel. Nastolatka w szpitalu po wypadku

Przykry incydent miał miejsce w ostatnią sobotę (1 czerwca), na falach jeziora Ukiel. Młody człowiek prowadzący skuter wodny z dwoma pasażerkami na pokładzie stracił panowanie nad pojazdem i wszyscy znaleźli się pod wodą. Jedna osoba została przewieziona do placówki medycznej.

Spokojny odpoczynek nad wodą może szybko przerodzić się w niebezpieczeństwo, gdy lekkomyślność i brawura biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Beztroska i moment nieuwagi mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, a nawet tragedii. Tego bolesnego doświadczenia nabyły młode osoby, które około godziny 17 dnia sobotniego znalazły się w centrum groźnego zdarzenia na jeziorze Ukiel.

Zgodnie z początkowymi ustaleniami funkcjonariuszy policji, 26-letni mężczyzna, prowadzący skuter wodny z dwoma dziewczynami jako pasażerkami, jadąc z nadmierną prędkością, stracił kontrolę nad pojazdem i przewrócił go na fali.

W wyniku tego zdarzenia, wszyscy uczestnicy znaleźli się w wodzie. Jedna z dziewczyn, 16-letnia pasażerka, doznała urazu nogi i została natychmiast przewieziona do szpitala.

Kierujący skuterem był trzeźwy w chwili incydentu. Aktualnie trwają jeszcze działania mające na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności towarzyszących temu zdarzeniu.