Nowoczesna karetka wzbogaca flotę szpitala "Olmedica" w Olecku

Przedstawiciele szpitala „Olmedica” w Olecku niedawno dodali do swojej floty nowy ambulans, przeznaczony dla zespołu ratownictwa medycznego. Nowo nabywany pojazd jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię, m.in. nosze z elektrycznym systemem o udźwigu 320 kg, co spełnia wymagania stawiane noszom bariatrycznym, oraz krzesełko kardiologiczne z systemem schodołaz, umożliwiającym bezpieczne przenoszenie pacjentów po schodach. Dodatkowo, ambulans posiada również videolaryngoskop i dezynfektor plazmowy.

Przedstawiciele szpitala podkreślają, że nowe technologie mają niebagatelne znaczenie dla jakości udzielanych świadczeń. Zauważają, że ciągły postęp technologiczny sprawia, że efektywność pracy ratowników medycznych na miejscu zdarzenia zależy już nie tylko od ich umiejętności, wiedzy i doświadczenia, ale także od sprzętu, którym dysponują.

Koszt nowego ambulansu wyniósł ok. 594,7 tys. zł. Finansowanie zakupu pojazdu zostało pokryte w całości z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Po wyposażeniu ambulansu w urządzenia Systemu Wspomagania Dowodzenia, pojazd zostanie przekazany 10 czerwca do ZRM P N0120 w Wydminach. Tam zastąpi dotychczas używaną, już dziewięcioletnią karetkę.