Tragiczny wypadek na S7: dwóch mężczyzn nie żyje, czterech rannych w szpitalach

Na ekspresówce S7 w okolicach Powierz doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, podczas którego pojazd przewożący sześciu pasażerów uległ wypadkowi. Niestety, w wydarzeniu tym dwóch mężczyzn zginęło na miejscu – jednym z nich był 55-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, a drugim 62-latek z powiatu działdowskiego. Cztery osoby zostały natomiast przewiezione do najbliższych placówek szpitalnych, gdzie otrzymały niezbędną pomoc medyczną.

Wypadek, którego szczegółowych okoliczności i przyczyn próbują ustalić funkcjonariusze nidzickiej jednostki policji, miał miejsce w poniedziałek 03.06.2024, około godziny 16:30. Miejscem zdarzenia był odcinek drogi ekspresowej S7 znajdujący się niedaleko miejscowości Powierz.

Pierwsze ustalenia śledczych sugerują, że bus marki VW, za kierownicą którego siedział 21-latek, jadąc w stronę Gdańska, na prostym odcinku drogi uderzył w barierę energochłonną i zjechał do rowu przydrożnego. Poza młodym kierowcą, w busie podróżowało jeszcze pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 62 lat, pochodzących z powiatów nidzickiego i działdowskiego. Dwóch z nich nie przeżyło wypadku, natomiast pozostała czwórka ze znaczącymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitali.

Ekspresowa trasa S7 była zablokowana na czas prowadzenia działań przez służby ratunkowe i prowadzenia dochodzenia przez policję. Jazda odbywała się wyznaczonymi objazdami. Policja pod nadzorem prokuratury kontynuuje czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.