Udział funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w festynie "Gminne Dni Rodziny" w Olsztynku

W akcji promującej bezpieczeństwo, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mieli okazję uczestniczyć w festynie pod tytułem „Gminne Dni Rodziny”. Wydarzenie to miało miejsce w malowniczym mieście Olsztynek. Celem policjantów było nie tylko udział w imprezie, ale i przekazanie niezbędnych informacji o ich działalności, jak również poruszanie kwestii istotnych dla bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku nad wodą.

Festyn „Gminne Dni Rodziny” został zorganizowany w Parku Sportu, Kultury i Rozrywki w Olsztynku w sobotę 08.06.2024 r. przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach imprezy, organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, z których jedną była możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu oraz motocykla służbowego. Dla najmłodszych przygotowano szczególną niespodziankę – mogli oni na chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci, zasiadając za kierownicą pojazdów policyjnych.

Ze względu na nadchodzący okres wakacyjny, funkcjonariusze postanowili skorzystać z okazji i przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dotyczyło to zarówno zasad ruchu drogowego, jak i zaleceń dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.