Debiutancki album zespołu "Ciepło": Moc emocji i autentyczności w "warm pop"

Z zaskakującym impetem na polską scenę muzyczną wtargnęło „Ciepło”, olsztyńsko-warszawski zespół, który niedawno zaprezentował swoją debiutancką płytę. W początkach czerwca, w przestrzeni browaru Warmia, odbyła się premiera albumu na Scenie Zgrzyt. Melodyczne kompozycje, będące wynikiem ponad dekady twórczego fermentu, rozbudziły entuzjazm słuchaczy. Rok 2023 okazał się być rokiem przełomowym dla zespołu – był to czas, kiedy zrodziły się pierwsze pomysły na własne utwory.

Zespół tworzy pięć osób: Martyna Jaskulska-Dejnak sprawuje rolę wokalistki i autorki tekstów, Piotr Dejnak pełni funkcję gitarzysty i autora tekstów, Łukasz Borowiecki jest basistą, Adrian Krawczyk odpowiada za klawisze i jest również autorem tekstów, a Kuba Mikulski siedzi za perkusją. Wspólna pasja do muzyki i silne więzy przyjaźni łączą tych artystów, którzy spośród różnych projektów muzycznych wybrali „Ciepło”. Co warto podkreślić, to że przez ponad dziesięć lat większość członków zespołu aktywnie uczestniczyła w realizacji projektu coverowego.

Deklarując swoje umiłowanie do „warm pop”, muzycy podkreślają, że ich twórczość nie jest wynikiem chłodnej kalkulacji, ale autentycznym przejawem ich chęci dzielenia się emocjami. Prace nad płytą rozpoczęły się w 2023 roku i okazały się wyjątkowo wymagające, szczególnie dla Martyny (wokalistki) i Piotra (gitarzysty), którzy wówczas oczekiwali na narodziny dziecka. Niemniej jednak, zespół zdołał pokonać wszelkie trudności i triumfalnie wydał swój debiutancki album „Poczuj”.

Martyna Jaskulska-Dejnak opisuje premierę płyty jako spełnienie wieloletnich marzeń i koronę lata pracy nad albumem. Wydarzenie, które zapisało się głęboko w jej pamięci, było tym bardziej wyjątkowe, ponieważ to był jej pierwszy występ jako matki. Jak przyznaje, reakcja publiczności – gromkie brawa, entuzjastyczne podejście do dystrybucji albumów, autografy, zdjęcia, ciepłe słowa i wiele śmiechu – była dla wszystkich członków zespołu miłym zaskoczeniem. Kolejnym wyzwaniem dla młodej mamy będzie powrót do pisania nowych utworów i zaszczepienie w swoim dziecku miłości do muzyki – prowadziła rozmowę z portalem Olsztyn.com.pl.

Po pamiętnej premierze albumu, która miała miejsce 7 czerwca na Scenie Zgrzyt, zespół „Ciepło” przygotowuje się na intensywny sezon koncertowy, pełen emocji i „ciepłych” dźwięków.