Samorządy w województwie warmińsko-mazurskim otrzymały fundusze na zakup roślin miododajnych

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przekazał niemal 200 tysięcy złotych lokalnym władzom regionu na zakup roślin miododajnych. Celem tego działania jest zwrócenie szczególnej uwagi na owady odpowiedzialne za zapylanie.

Tym wsparciem finansowym cieszyć się mogą między innymi gminy takie jak Biskupiec, Dobre Miasto czy Dubeninki. Dzięki otrzymanym dotacjom, samorządy te planują zakup kwiatów, krzewów i drzew miododajnych. Głównym celem jest zapewnienie miejsc pożytku dla owadów zapylających. Wśród zakupionych roślin znajdą się zarówno odmiany jednoroczne, jak i wieloletnie.

Pieniądze te umożliwią stworzenie parków, alejek oraz zieleni miejskiej, które będą służyć jako obszary pożytku dla owadów zapylających. Warto również podkreślić, że będą one stanowić miejsca wypoczynku dla mieszkańców naszego województwa – jak podkreślił Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, cytowany w oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Warto podkreślić, że to już kolejny rok z rzędu, gdy samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przekazuje fundusze lokalnym samorządom na zakup roślin miododajnych.