Latem w Olsztynie: Miejscowe Wodociągi Zwalczają Upały z Wykorzystaniem Źródeł i Kurtyn Wodnych

W Olsztynie, centrum Warmii i Mazur, trwa pełnia lata. Chociaż prognoza pogody przewiduje spadek temperatur począwszy od nadchodzącego poniedziałku, przez najbliższe dni wskaźniki na termometrach będą stale oscylować wokół 30 stopni Celsjusza, niekiedy prezentując jeszcze wyższe wartości. Wprowadzone do użycia miejskie źródła oraz kurtyny wodne, mają za zadanie przynieść mieszkańcom ulgę od gorąca.

Urządzenia do rozpylania chłodnej mgły, znane jako kurtyny wodne, zostały zainstalowane w pięciu lokalizacjach: na placu Konsulatu Polskiego, placu Jedności Słowiańskiej, przy ulicy Mochnackiego (w pobliżu przystanku autobusowego), na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Boenigka oraz w okolicy placu zabaw przy ulicy Barcza.

Nie tylko to, mieszkańcy Olsztyna mają do dyspozycji również kilkanaście miejscowych źródeł. Te zapewniają dostęp do świeżej, chłodnej i zdrowej wody do picia. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w specjalne miski, źródła te umożliwiają również napojenie domowych zwierząt.

Woda płynąca z tych źródeł jest absolutnie bezpieczna do spożycia. Jest regularnie testowana w laboratoriach, a stan każdego urządzenia codziennie jest sprawdzany przez pracowników Olsztyńskich Wodociągów, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieny.