Młody kierowca w Barczewie przekroczył prędkość o 58 km/h. Grozi mu grzywna do 5000 zł

Nieodpowiedzialne zachowanie prezentował pewien 18-latek z gminy Barczewo, który podczas jazdy po drodze krajowej numer 16 (DK 16) na terenie Wójtowa, osiągnął prędkość aż 158 km/h. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. Dodatkowo, volkswagenem kierował mimo, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Grozi mu teraz surowa sankcja finansowa, która może wynieść nawet do 5000 zł.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 29 czerwca, podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy drogówki z Olsztyna. Policjanci, sprawdzając prędkość pojazdów na DK16 w rejonie Wójtowa, spostrzegli nagle nadjeżdżającego volkswagena, który pędził zdecydowanie za szybko. Według urządzenia pomiarowego, w momencie przekraczania punktu kontroli, prędkość auta wynosiła aż 158 km/h, podczas gdy obowiązujące ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosiło 100 km/h.

W związku z dużą prędkością, jaką rozwijał pojazd, kierujący nie zdążył prawdopodobnie zareagować na sygnały policjanta nakazującego zatrzymanie. Policjanci jednak szybko ruszyli w pogoń za młodym kierowcą i po krótkim pościgu udało im się zatrzymać volkswagena do kontroli drogowej.

Kierujący samochodem okazał się 18-letni mężczyzna, który uzyskał prawo jazdy zaledwie miesiąc wcześniej. Dodatkowo, pojazd, którym poruszał się młody kierowca, nie posiadał aktualnego dopuszczenia do ruchu drogowego – jego czasowe pozwolenie wygasło ponad pół roku temu.

Nieodpowiedzialny kierowca czeka teraz proces sądowy i potencjalne sankcje za popełnione wykroczenia. Zarówno za przekroczenie dozwolonej prędkości, jak i prowadzenie niesprawnego technicznie pojazdu, grożą mu grzywny, które mogą wynieść do 5000 zł.