Sesja treningowa Stomilu Olsztyn przed inauguracyjnym meczem w III lidze

Zawodnicy klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn, pod kierownictwem trenera Piotra Zajączkowskiego, przystąpili do pierwszych ćwiczeń w poniedziałek. Rozpoczęcie tych przygotowań zwiastuje nadchodzący sezon w III lidze.

Wstępne treningi pod okiem nowego menedżera miały miejsce na bocznym boisku położonym przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie. Po czteroletniej nieobecności, Piotr Zajączkowski znów dołączył do drużyny Stomilu. Poprzednio pracował w tym olsztyńskim klubie między 2018 a 2020 rokiem, kiedy to zespół występował w I lidze. Obecnie na stanowisko trenera zastąpił Grzegorza Lecha, który teraz pełni funkcję asystenta trenera w Polonii Warszawa, drużynie I ligi.

Trening prowadzony przez Zajączkowskiego wspierali Michał Alancewicz, Daniel Michałowski, Sebastian Całka, Piotr Krztoń oraz Zbigniew Małkowski podczas pierwszych zajęć. Nie jest jeszcze jasne, kto zostanie zaangażowany do sztabu, ale Stomil ma zamiar utrzymać Małkowskiego, który miałby trenować bramkarzy pierwszego zespołu oraz zawodników uczęszczających do Akademii Sportu.

Podczas początkowych ćwiczeń widzieliśmy tylko dwóch piłkarzy z poprzedniego sezonu II ligi: Karola Żwira i Łukasza Jakubowskiego. Pierwszy z nich niedawno podpisał nowy kontrakt z klubem, podczas gdy Jakubowski, bramkarz Stomilu, nadal jest związany umową z drużyną.

Zdecydowana większość zawodników, którzy trenowali w poniedziałkowe popołudnie, to piłkarze rozważani do gry w III lidze. Na boisku można było dostrzec między innymi Jakuba Frączaka z Mrągowii Mrągowo, Rafała Śledzia z 6-ligowego niemieckiego klubu SpVgg Torgelow-Ueckermünde czy Filipa Nilipińskiego ze Stali II Rzeszów.