Poszukiwania kieszonkowca po incydencie w olsztyńskim autobusie miejskim

W mieście Olsztyn trwa intensywne poszukiwanie sprawcy kradzieży kieszonkowej. Policja podjęła działania w celu identyfikacji mężczyzny, który na jednym z nagrań z monitoringu w autobusie komunikacji miejskiej, jest widoczny podczas kradzieży portfela z torebki jednej z kobiet. Apeluje do wszystkich osób, które mogą przyczynić się do rozpoznania poszukiwanego, o niezwłoczny kontakt.

Policjanci z Wydziału do Spraw Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracują nad wyjaśnieniem szczegółów tego incydentu. Zdarzenie miało miejsce 27 marca 2024 roku, a jego głównym miejscem była jednostka transportu publicznego należąca do olsztyńskiej sieci komunikacyjnej.

W trakcie postępowania śledczego udało się zabezpieczyć kluczowy materiał dowodowy – nagranie z monitoringu znajdującego się na pokładzie autobusu. Na filmie widoczne jest, jak mężczyzna umiejętnie wydobywa portfel z torebki nieświadomej niczego pasażerki, po czym opuszcza pojazd.

Wszelkie informacje, które mogą przyspieszyć proces identyfikacji sprawcy, są niezwykle cenne. Można je przekazać bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod numerami telefonów: 47 731 362 4 oraz 47 731 34 24.