Policjanci z Olsztyna biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość" mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach

Dzisiejszy dzień (1 lipca) zaczyna się dla policjantów z olsztyńskiej drogówki od czujnej służby w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze prowadzą kontrole prędkości zarówno stacjonarne, jak i mobilne, przy pomocy radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, na terenie całego powiatu.

Akcja „Prędkość” jest odpowiedzią na analizy danych zebranych przez służby policyjne. Świadczą one, że przekraczanie dozwolonego limitu prędkości jest jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych kończących się tragicznie, czyli ze śmiercią ich uczestników.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, Policja od początku dnia 1 lipca przeprowadza na terenie całego kraju działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem tych działań jest wymuszenie na kierowcach przestrzegania ograniczeń prędkości.

Do realizacji tych działań skierowani zostali również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ich zadaniem jest przeprowadzanie pomiarów prędkości w sposób statyczny oraz dynamiczny, z uwzględnieniem miejsc szczególnie niebezpiecznych. To tam bowiem najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nieodpowiednio wysoką prędkością.