Rewolucja w zarządzaniu Stomil Olsztyn S.A. – nowe osoby na kluczowych stanowiskach

W ostatnią sobotę czerwca 2024 roku (29.06), miało miejsce Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn S.A. Spotkanie było okazją do przeprowadzenia istotnych roszad w składzie Rady Nadzorczej oraz zarządu organizacji.

Jak zapowiadano jeszcze przed spotkaniem, do grona osób nadzorujących działalność klubu dołączyli Piotr Gajewski i Tymon Zastrzeżyński. Piotr Gajewski podkreśla, że jest to jedynie początek szeregów przemian, których celem jest wsparcie rozwoju Stomilu. Wspólnie z Tymonem Zastrzeżyńskim, są oni na etapie finalizowania procesu stania się współwłaścicielami olsztyńskiego klubu, choć ich aktywność na rzecz Stomilu widoczna jest już od kilku tygodni.

Podczas reorganizacji składu Rady Nadzorczej, dokonano odwołania Przemysława Bastka. Mimo to, w strukturach rady nadal funkcjonują Michał Żukowski oraz Marcin Burza.

Podczas posiedzenia w zmienionym składzie, Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Ireneusza Gajewskiego na stanowisko wiceprezesa Stomilu Olsztyn. W czasach, gdy klub grał w I lidze, Ireneusz Gajewski wspierał finansowo jego działania, prowadząc firmę Egit oraz serwis sportowy. Był również aktywny w ramach Socios Stomil, choć stowarzyszenie to istnieje jedynie formalnie i nie angażuje się w działalność społeczną. Warto zaznaczyć, że Ireneusz Gajewski nie ma żadnego pokrewieństwa z Piotrem Gajewskim.

Informacje zamieszczone na oficjalnej stronie klubu Stomil Olsztyn, wskazują, że 30 czerwca 2024 roku zakończono delegację Michała Żukowskiego do zarządu spółki.

Sytuacja w klubie dynamicznie się rozwija. Już 1 lipca, o godzinie 17:00 planowany jest pierwszy trening ekipy Stomilu Olsztyn pod okiem nowego szkoleniowca, Piotra Zajączkowskiego.