Pod wpływem alkoholu kobieta zaniedbywała swoje dzieci

Pracownicy ośrodka pomocy społecznej w Dobrym Mieście natknęli się na przerażającą sytuację, podczas sprawdzania jednej z rodzin znajdujących się pod ich nadzorem. Na miejscu okazuje się, że matka dzieci jest pod wpływem alkoholu, którego stężenie we krwi osiąga poziom 3 promili, a jej 8- i 14-letnie dzieci są pozostawione bez odpowiedniej opieki. Dzieci zostały umieszczone w ośrodku interwencyjnym.

We wtorek, 1 lipca, policja z Komisariatu w Dobrym Mieście zajęła się sprawą po otrzymaniu zgłoszenia od pracowników lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Kontrola ta miała miejsce w domu jednej z rodzin, która była pod nadzorem pracowników socjalnych.

Podczas kontroli natknęli się na dwójkę dzieci w wieku 8 i 14 lat oraz ich matkę, która spała. Nie było możliwości nawiązania z nią kontaktu ze względu na stan, w którym się znajdowała. Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy przeprowadzili badanie trzeźwości kobiety. Wyniki badań wykazały alarmujący wynik – 3 promile alkoholu we krwi.

Policja i ośrodek pomocy społecznej były już wcześniej zaznajomione z tą rodziną. Ze względu na sytuację, w jakiej się znaleźli, postanowiono zastosować procedurę Niebieskiej Karty.

Pracownicy socjalni podjęli decyzję o przeniesieniu dzieci do ośrodka interwencyjnego. O przyszłości tych dzieci zadecyduje teraz sąd rodzinny.