Wspólne działanie olsztyńskiego pilota rajdowego i policji doprowadziło do zatrzymania nietrzeźwego operatora tira

Ważne jest, aby nie być obojętnym wobec niebezpiecznych sytuacji na drodze, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nietrzeźwymi kierowcami. Ta zasada jest bliska sercu Daniela Siatkowskiego, pilota rajdowego z Olsztyna, który podjął decydujące działania, aby usunąć z ruchu drogowego pijanego operatora ciężarówki.

Całe zdarzenie miało miejsce na autostradzie prowadzącej od Łodzi do Warszawy. Według relacji Siatkowskiego, kierowca ciężarówki poruszał się chaotycznie, uderzając w barierki oraz niewielkie samochody jadące lewym pasem. Co więcej, wyglądało na to, że inni uczestnicy ruchu byli nieporozumienie, gdyż nikt nie interweniował – jedynie wyprzedzali go i kontynuowali swoją jazdę.

Siatkowski dodał, że kierowca ciężarówki został później skontrolowany przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Niebywale nieodpowiedzialny kierowca wielotonowego pojazdu, który prowadził go będąc pod wpływem około 2 promili alkoholu. O tym, jak kluczowe jest podejmowanie takich działań, mówi inspektor Mirosław Elszkowski, komendant wojewódzki policji w Olsztynie.

Nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować niebezpieczeństw, ale możemy „uderzyć” w społeczność – jak to określił Elszkowski – aby ludzie zrozumieli, że nie można pozwolić na takie sytuacje.

W województwie warmińsko-mazurskim, codziennie przeprowadzane są kontrole trzeźwości około tysiąca kierowców przez policję.