Zadziwiające wywrócenie samochodu renault w Gminie Stawiguda – 61-letnia kobieta hospitalizowana

W niewielkiej miejscowości pomiędzy Siłą a Tomaszkowem, na terenie gminy Stawiguda, doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Wiadomość o tym incydencie dotarła do służb ratunkowych w piątek, 5 lipca, tuż po godzinie 9. Zgłoszenie dotyczyło 61-letniej pani, która kierując swoim samochodem marki renault, uderzyła w drzewo zlokalizowane przy drodze. W wyniku tego zderzenia auto przewróciło się na dach.

Z relacji świadków wynika, że doświadczonej kierującej renault, bez widocznej przyczyny, zjechała na przeciwny pas ruchu. Prowadzący dochodzenie policjanci próbują ustalić szczegóły tego zdarzenia. Przydrożne drzewo, w które uderzyła kobieta, stało się przyczyną dachowania pojazdu.

Mimo poważnego wypadku kierowczyni była w stanie opuścić uszkodzone auto o własnych siłach. Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował kobietę do najbliższego szpitala. Lekarzom, na szczęście, nie udało się stwierdzić poważniejszych obrażeń u poszkodowanej.

Na miejscu wypadku obecni byli nie tylko policjanci i ratownicy medyczni, ale również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu oraz JRG1 w Olsztynie. Dociekliwi stróże prawa próbują wyjaśnić dokładne przyczyny wypadku. Nie wykluczają udziału innego pojazdu w zdarzeniu, którego kierowca mógł oddalić się z miejsca zdarzenia. Istnieje również możliwość, że 61-latka zjechała z jezdni, próbując uniknąć kolizji z dziką zwierzyną.