Poszukiwania firmy do modernizacji Stadionu Miejskiego na Al. Piłsudskiego w Olsztynie

W mieście Olsztyn ruszył proces poszukiwania firmy, która podjęłaby się zadania zaprojektowania i przeprowadzenia przebudowy obiektu sportowego zlokalizowanego przy alei Piłsudskiego. W ubiegłym roku olsztyński samorząd zdołał pozyskać fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład, które mają służyć realizacji tego przedsięwzięcia.

Gwałtowny rozwój bazy sportowej to stały element strategii Olsztyna. Przez ostatnie lata miasto mogło pochwalić się otwarciem wielu nowych obiektów, takich jak basen o olimpijskich rozmiarach, przystanie dla entuzjastów żeglarstwa i kajakarstwa umiejscowione nad jeziorem Ukiel czy pełnowymiarowe boisko piłkarskie na ulicy Żytniej.

Jednym z największych i najbardziej efektownych projektów była całkowita przebudowa hali Urania. Ten charakterystyczny obiekt, który jest silnie zakorzeniony w krajobrazie Olsztyna również dzięki historycznym wydarzeniom, które tam miały miejsce, zyskał nowe funkcje i obecnie jest jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce.

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, zauważa, że nadszedł czas na kolejną modernizację obiektu sportowego w mieście. Tym razem przetarg dotyczy prac nad Stadionem Miejskim.

Planowane prace mają być wykonane wg formuły zaprojektuj i wybuduj. Pierwszym etapem będzie aktualizacja dokumentacji oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. W planach jest m.in. rozbudowa południowej trybuny i zastąpienie jej parkingiem, zburzenie i odbudowa trybuny wschodniej (od strony ulicy Leonharda) oraz reorganizacja trybuny północnej.

Potencjalne firmy wykonawcze mogą składać swoje oferty do 7 sierpnia. Przewiduje się, że całe przedsięwzięcie powinno zostać zakończone do końca września 2026 roku.