Wyszukiwanie kontraktora do przeprojektowania i przebudowy obiektu sportowego w Olsztynie

Właśnie rozpoczęło się poszukiwanie firmy, która podejmie się zadania zaprojektowania i remodelingu obiektu znajdującego się przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. W roku poprzedzającym, lokalna administracja Olsztyna zdobyła fundusze na ten cel z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W ciągu ostatnich lat, Olsztyn kontynuował rozwijanie swojej infrastruktury sportowej. Pośród najważniejszych projektów są miedzy innymi olimpijski basen pływacki, mariny na jeziorze Ukiel dla żeglarzy i kajakarów oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Żytniej.

Do zdecydowanie najbardziej imponujących inwestycji należy budowa od zera hali Uranii. Ten unikalny budynek stał się integralną częścią krajobrazu Olsztyna, nie tylko z powodu swojego nietypowego designu, ale również ze względu na historyczne wydarzenia, które miały tam miejsce. Obecnie hala Urania jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w całym kraju.

Jak informuje prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, nadszedł czas na kolejny obiekt sportowy, który wymaga przebudowy. Tym razem chodzi o stadion miejski, na którego przemodelowanie został właśnie ogłoszony przetarg.

Zakres projektu obejmuje aktualizację dokumentacji i uzyskanie koniecznych pozwoleń. Wśród planowanych prac budowlanych znajdują się między innymi rozbiórka południowej trybuny i zastąpienie jej parkingiem, wyburzenie trybuny wschodniej (od strony ul. Leonharda) i postawienie nowej oraz reorganizacja trybuny północnej.

Interesujące firmy mogą składać oferty do 7 sierpnia. Cały projekt powinien zostać zakończony do końca września 2026 roku.